Zdrowie

Nauka o medycznej marihuanie

Medyczna marihuana coraz częściej pojawia się w kontekście leczenia. Coraz więcej osób przekonuje się o jej skuteczności, w przypadku wielu różnych, nawet przewlekłych chorób. Działa ona wszechstronnie, na wiele różnych układów.

Medyczna marihuana jako środek przeciwbólowy

Z całą pewnością można stwierdzić, że medyczna marihuana jest doskonałym środkiem przeciwbólowym. Warto wiedzieć, iż w starożytnych Indiach lekarze leczyli nią nawet i bezsenność oraz różne zaburzenia neurologiczne. Kannaboidy zawarte w tej roślinie wpływają na szybsze gojenie się ran, na mniejsze odczuwanie bólu. Jest to zwłaszcza bardzo ważne w przypadku stanów pourazowych.

Historia medycznej marihuany

Stosowanie marihuany jako środka typowo medycznego ma niezwykle długą historię. Medyczna marihuana stosowana była przez medycynę ludową. Stosowali ją między innymi władcy Chin, Shennonga już 2700 lat przed naszą erą, z racji jej wspaniałych właściwości! Obecnie, medyczna marihuana znana jest z właściwości redukujących stres, lęki, fobie.

Działanie medycznej marihuany

Kannabidiol (CBD) jest to substancja, która pozbawiona jest właściwości psychoaktywnych. Warto wiedzieć, że ta wyżej wymieniona substancja jest niezwykle skuteczna w przypadku padaczki dziecięcej, która jest najczęściej odporna na wszelkie syntetyczne leki. W dużych dawkach CBD łagodzi również stany psychotyczne. Na terenie Polski, kupowanie pojedynczych nasion jest jak najbardziej dozwolone i można je gromadzić w celach kolekcjonerskich, na swój prywatny użytek. Nasiona konopi kupuje się w sklepie internetowym. Sprawdź https://www.taniesianie.pl

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *